Vyhledávání


Kontakt

Hazard-cdc
Budovatelů 339
Velká Polom
Ostrava

Tel.: +420 606 394 600
hazard.cdc@seznam.cz

Informace pro sponzory najdete ZDE

Pardubická Ryengle 2014

11.12.2014 15:14

Tak jako loni i letos se Nejlepší country taneční skupinou České republiky pro rok 2014 stala  taneční skupina Hazard-country dance club z Ostravy-Poruby.

Ve dnech 22. - 23. 11. 2014 se taneční skupina Hazard – country dance club z Ostravy- Poruby zúčastnila soutěže „Pardubická Ryngle 2014“ - nejprestižnější taneční přehlídky České republiky v country stylu. Jedná se o taneční klání, jež odborná country veřejnost považuje za „Mistrovství ČR“, otevřené i zahraničním souborům. Letos se jí zúčastnilo 32 tanečních skupin, z toho 29 z různých míst České republiky a 3 ze Slovenské republiky. Soubory soutěžily v různých kategoriích, rozdělených dle stylu a věku - probíhala tak soutěž v Country kategorii pro děti do 10 let, děti 10-15 let a Hlavní country od 15 let, dále pak v kategorii Line dance děti 10-15 let, Hlavní line od 15 let a kategorii Clogging od 15 let. Naši tanečníci vybojovali přední místa - v kategorii Country děti do 10 let získali krásné 2. místo a největším úspěchem bylo obhájení loňského vítězství v kategorii Hlavní country od 15 let, neboť zde opět obsadili 1. místo a jako Nejlepší česká country taneční skupina si podruhé za sebou odvezli putovní pohár. Stejně krásného 1. místa dosáhli i ve znovuotevřené kategorii Hlavní show od 15 let. Tímto bych také chtěla poděkovat všem, kteří naše úsilí podporují – jak všem rodičům hlavně za osobní podporu, tak zaměstnancům DDM Marie Majerové za základnu pro naši činnost, dále sponzorům - Statutárnímu městu Ostrava za finanční podporu a Rekreačnímu středisku Zálesí v Budišově nad Budišovkou za skvělé zázemí pro přípravu během letního prázdninového soustředění všech složek souboru – a zejména všem malým i velký tanečníkům, a to nejen za zodpovědnou a obětavou přípravu. V případě zájmu o více informací, nebo chuti si zatancovat, pak více informací na www.hazard-cdc.cz.
                  
Dále považuji za velmi důležité všechny příznivce informovat, že jsme byli letos velmi poctěni možností reprezentovat naši malou zemi uprostřed Evropy na World Championships of Performing Arts v Hollywoodu ve dnech 9. - 20. 7. 2015, tzv. Mistrovství světa talentů, na něž jsme získali nominaci při účasti v taneční soutěži „Ostravská pyramida“ v květnu 2014. Jako jediná taneční skupina ČR budeme na tomto celosvětovém klání zastupovat naši country scénu. K této příležitosti máme vytvořeny samostatné webové stránky http://www.hazard-jede-do-ameriky.cz/